Кам’янець-Подільська фортеця

Кам’янець – Подільський спочатку відоме як Кам’янець, його назву змінили на нинішню після поділів Польщі та окупації Російською імперією в 1795 році.

Перша частина подвійної назви міста походить від камінь . Друга частина його назви пов’язана з історичним регіоном Поділля , історичною столицею якого вважається Кам’янець-Подільський. Тому назва міста дослівно означає «Каміння Поділля».

Кам’янець-Подільська фортеця

Фортеця у місті Кам’янець-Подільський відома з XIV століття як важлива оборонна споруда Східної Європи та частина оборонної системи міста Кам’янець, колишньої столиці Подільського князівстваXIV–XV століть, Подільського воєводстваXV–XVIII століть, а далі Подільської губернії (1793–1925 pp.)

Кам’янець-Подільська фортеця

Усі укріплення Кам’янця поділяються на дві категорії — замок і міські фортифікації. Сам замок складається з двох частин: старого замку з мурами та баштами та нового замку з земляними валами та ровами.

Фортеця була збудована до часів появи вогнепальної зброї, тому башти замку та міста були повністю кам’яними та мали кам’яні кронштейни й верхи. Сучасні дахи башт були прилаштовані, ймовірно, за часів російської окупації.

Кам’янець-Подільська фортеця

Замок оточений високими мурами, має 11 мурованих башт. В’їзд до замку зі сходу — з боку міста. Башти розміщено таким чином: по довжині замку з одного боку 4, з другого — 4, на західному боці на кінці 2 з’єднані башти й одна окремо з півночі коло річки.

Кам’янець-Подільська фортеця

Сам замок мав дві Брами: Польну та Скальську на шляху до Скали (Подільської) і Міську (зі сторони міста).

Брама Станіслава Августа — Замкові ворота (Зруйнована російським урядом).

Кам’янець-Подільська фортеця

Стара фортеця займає 1,5 гектари та являє собою одинадцять башт, розташованих у формі неправильного чотирикутника і сполучених кріпосними стінами. На території подвір’я знаходяться колишні службові приміщення, переобладнані в музей, боргова яма, 40-метровий колодязь, а ще – частково відкритий підземний хід, який, згідно з давнім переказом, вів до Хотинської фортеці, що знаходиться в 30 кілометрах. Є також різноманітні туристичні цікавинки – сувенірні ряди, місця для стрільби з лука чи арбалету, атракціон для самостійного карбування сувенірних монет.

Кам’янець-Подільська фортеця

Доїхати до Кам’янця – Подільського можна прямим потягом з Києва. Чи автобусом з Чернівців, Тернополя, Хмельницького.

Адреса: Хмельницька обл., м. Кам’янець-Подільський, вул. П’ятницька, 9.

Кам’янець-Подільська фортеця