Бердичівський монастир босих кармелітів
Бердичівський монастир босих кармелітів в Україні був заснований київським воєводою Янушем Тишкевичем у 1630 році в знак подяки за звільнення з татарського полону.
Будівництво тривало вісім років. Урочисте відкриття монастиря та освячення нижнього костелу відбулося 22 липня1642 року
У XVIII та XIX сторіччях Бердичівський монастир став осередком не тільки релігійного життя , але також і осередком культури та доброчинності. Використовуючи свою друкарню та школи, він здобув великі заслуги у процесі поширення освіти. Монастирем видавалися богословські, теологічні, проповідницькі книги, а також казання, словники, шкільні підручники, світські книги на історичну, політичну й господарську тематику та знамениті бердичівські календарі. У 1760—1800 рр. тут було видано 264 книги, а за всю вісімдесятирічну історію діяльності — 650
В 1926 році комуністична влада конфіскувала Санктуарій, передаючи його у державну власність. Верхній костел був перетворений на музей революції та музей атеїзму, а нижній – на міський кінотеатр. В 1941 році, у Санктуарії в результаті підпалу спалахнула пожежа.
В 1992 р. будівлі костелу були передані в оренду католицькій громаді, яка розпочала відбудову власним коштом. На 1997 рік були відреставровані й стали використовуватися корпус келій, вежа та нижній храм костелу. Реставровано також будинок настоятеля і фасади верхнього костелу та його східна вежа.
Це чи не найбільша святиня римо-католиків в Україні. Костьол дуже ефектний і вартує того, щоб приїхати і подивитись на нього.
В Бердичеві вінчався Оноре де Бальзак з графинею Евеліною Ганською в 1850 році. Це дійство відбулось в костелі Святої Варвари.
Костел Св. Варвари зберігся частково, бо більшовики знищили його дзвіницю. В радянський час тут був спортзал.
Музично-драматичний театр на Європейській в Бердичеві був відкритий в 1911 році.
В Бердичеві багато закладів харчування і кав’ярень, особливо навкруг Центральної площі. Кожен, хто приїздить, зможе знайти заклад на свій смак.
Взагалі Бердичів гарне місто для вихідного дня. Лишень, якщо, ви хочете попасти в музей Джозефа Конрада, а він працює з 9:00 до 14:00, тоді треба приїхати раніше. Ми, на жаль, не попали.